Milan Hroudný - mandolína, zpěv (kapelník)

Mandolinista a zároveň kapelník. V kapele vládne rukou tvrdou a nesmlouvavou a nezřídka dochází ke slovním přím a slovním potyčkám, které čas od času vyplňují program zkoušek. Máme ho, ale všichni rádi a výše uvedené bereme po době trvání kapely jako krajový folklór, bez kterého bychom si chod Boinsu nedokázali už ani představit.
Pavel Lukl - kytara, sbor

S Pavlem se kapela seznámila během odjezdu na pravidelné „soustředění“. Potkali se pouze letmo (a to doslova) při jeho návratu z vojny na modřickém peronu, ale jeho třípromilová aura byla pro ostatní dostatečnou kvalifikací pro přijetí do kapely.
Pavel Hroudný - kontrabas, sbor

Je postrachem všech výrobců snímacích zařízení. Jeho pocit nedokonalého snímání vede k tomu, že na některé kšefty propašuje do auta potajmu i elektrickou baskytaru, aby podtrhl svoji nedůvěru ke zrovna nainstalovanému snímači na svém kontrabasu. Většina výrobců mu z obavy před hanbou, která hrozí, pokud snímač nebude bezchybně pracovat, nabízí a posílá svoje výrobky zcela zdarma.
Igor Běloševič - banjo, zpěv

Bezesporu nejlepší banjista v kapele. Své umění nabyl zejména během své tříměsíční rekonvalescence po blíže nespecifikovatelné smrtelné chorobě.
Pavel Vitula - kytara, zpěv

Kapelní dvorní básník. Jeho nejlepší díla vznikají, když si na akci zapomene vzít zpěvník s texty, které si pak musí domýšlet a nejednou tak vznikla zcela nová píseň. Z tohoto důvodu má pro jistotu schované na různých místech zpěvníky ostatních členů kapely.
Kapela BOINS vznikla zřejmě v roce 1996 a od té doby prošla několika změnami. Ta drobná nastala v roce 1997, kdy nás opustil kytarista Marek Klešík a nahradil jej Pavel Lukl. Od této doby již kapela neprošla žádnou změnou v obsazení jednotlivých nástrojů a zřejmě už ani neprojde. Výraznější změna nastala v repertoáru skupiny. Od ryze folkového ražení se skupina snažila vyprofilovat do poněkud širšího záběru a v současné době tak hraje nejen folk, ale i klasickou country music nebo bluegrass.
V současné době si můžete kapelu BOINS poslechnout nejčastěji v country saloonu Texas Ranch v Brněnských Ivanovicích, v pivnici Pod ořechy v Židenicích, v Lelekovicích, v Kinokavárně v Černých Polích a dalších místech.
Kapela se spolu nesetkává pouze na víkendových akcích, ale tráví společně i období letních i zimních dovolených, silvestry, sjíždění řek a jiné příjemné aktivity.